Kuo koučingas vertingas porų santykių temoje?

Santykių koučingas skiriasi nuo įprasto, nes šioje temoje apie 30% sudaro edukavimas. Šioje kryptyje svarbu atsižvelgti į tam tikrus psichologinius dėsnius, o tam pirmiausia reikia žinių. Vien taiklių klausimų santykių gerinimui ne visada pakanka.

Čia didelis privalumas, jei specialistas net ir nebūdamas psichologu turi platų supratimą apie žmonių bendravimo specifiką. Taip geriau atkreipiamas dėmesys į santykiams svarbias pamatines problemas bei aktualius poreikius. 


Šalia informacinės vertės, būtent koučingo stilius padeda efektyviai "pakelti į dienos šviesą" ir detaliai "išnarstyti" santykių situacijos niuansus. Tokiu būdu pats klientas pamato ir gali vertinti realią, o ne per jausmus susipainiojusią situaciją. Sąmoningai ir logiškai suprantant tikrovę tampa kur kas lengviau ieškoti galimų perspektyvų ir sprendimų, atpažinti sau nepalankius scenarijus bei atskirti realybę nuo manipuliacijų ar nepagrįstų lūkesčių. 


Taip pat koučinge yra daug metodų, kurių pagalba lengviau "pasverti" sprendimus, geriau susivokti ko iš tiesų norima, keisti klaidingus įsitikinimus ir ieškoti daugiau naujų idėjų siekių įgyvendinimui. Koučeris gali padėti atrasti naujų elgsenos variantų ir profesionaliai lydėti ieškant efektyvesnės komunikacijos būdų, kurių pagalba išvengiama daug bereikalingo neapibrėžtumo painiame tarpusavio bendravime.


Nemažiau svarbu ir tai, kad šalia kliento profesionalaus lydėjimo į pokyčius ir siekiamybes, geras koučingo specialistas nuoširdžiai ir tolerantiškai išties jums pagalbos ranką laikinai atsiremti, jei suklupsite, suklysite, pasijusite silpni ar prarasite motyvaciją ir prasmę siekti užsibrėžto. Juk koučo pareiga ir pašaukimas - leisti klientui aiškiau pamatyti savo tikrąją asmenybę, padėti augti kliento resursams ir palaikyti, kad klientas lengviau įveiktų pasitaikančius nepalankumus įvairiose gyvenimo sferose.

Agnė Viršilienė
Agnė Viršilienė • 2024 m. birželio 7 d.

Pasidalinti

Autorius Agnė Viršilienė 2025 m. kovo 19 d.
Ar kada susimąstėte, kad kol žmonės vadovaujasi sąmoningais ir nesąmoningais tarpusavio elgesio modeliais, bent iš savo perspektyvos įsivaizduodami, jog elgiasi teisingai net konkuruodami ar tiesiog negražiai besielgdami su kitu, tuo tarpu mūsų psichika savo atskirais biologiškais principais, priklausomai nuo situacijų gali įjunginėti organizmo savipagalbos arba susinaikinimo pokyčius?
Autorius Agnė Viršilienė 2024 m. lapkričio 8 d.
Vieną dieną iš kolegės netikėtai sulaukiau grįžtamojo ryšio, kad jai susidarė įspūdis, jog mano komunikacijoje vyrauja toksiškų santykių temos. Nustebau, nes pati niekada taip negalvojau. Taip, nemažai dėmesio skiriu konfliktų mažinimui, nes tai gali pristabdyti santykių griūtį ir atveria erdvės gilesniam darbui. Tad pati susimąsčiau - kaip aš atskirčiau toksiškus santykius nuo įprastų nesutarimų, su kuriais susiduria kone kiekviena pora?
kas yra koučingas?
Autorius Agnė Viršilienė 2024 m. gegužės 28 d.
Koučingas vis labiau įsilieja į mūsų šiuolaikinį gyvenimą bei darbo reikalus, o šios profesijos atstovų gretos gana stipriai plečiasi, bet ne visiems aišku ir suprantama kas tai yra ir kokią vertę neša, jei kol kas neteko artimiau susipažinti su šia sfera.

Registruotis pirmam 
nemokamam pokalbiui